WMF1S82K-F
Part Number:
WMF1S82K-F
Description:
CAP FILM 0.082UF 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.082 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.937" L (7.00mm x 23.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V