EFY2S30M334D042LH
Part Number:
EFY2S30M334D042LH
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 300VAC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.898" (22.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)