ECW-F6473HLB
Part Number:
ECW-F6473HLB
Description:
CAP FILM 0.047UF 3% 630VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.622" (15.80mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.252" W (15.50mm x 6.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V