QXP2K683JRPT
Part Number:
QXP2K683JRPT
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 800VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.685" (17.40mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.343" W (21.00mm x 8.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
800V