225P10491WD1
Part Number:
225P10491WD1
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V