ECW-F2W185KA
Part Number:
ECW-F2W185KA
Description:
CAP FILM 1.8UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.717" (18.20mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.740" L x 0.457" W (18.80mm x 11.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V