ECQ-UAAF275MA
Part Number:
ECQ-UAAF275MA
Description:
CAP FILM 2.7UF 20% 275VAC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.7 µF
Height - Seated (Max) :
1.161" (29.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V