F340Y238230JIM2T0
Part Number:
F340Y238230JIM2T0
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 1KVDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.713" (18.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)