ECW-F4184HLB
Part Number:
ECW-F4184HLB
Description:
CAP FILM 0.18UF 3% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.701" (17.80mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.323" W (15.50mm x 8.20mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V