ECW-H12273JVB
Part Number:
ECW-H12273JVB
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.886" (22.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.354" W (23.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)