MKP385E3472AKI02W0
Part Number:
MKP385E3472AKI02W0
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
67 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.870" (22.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)