ECW-F4514HLB
Part Number:
ECW-F4514HLB
Description:
CAP FILM 0.51UF 3% 400VDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.51 µF
Height - Seated (Max) :
0.858" (21.80mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.406" W (20.50mm x 10.30mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V