ECW-F4623JBB
Part Number:
ECW-F4623JBB
Description:
CAP FILM 0.062UF 5% 400VDC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.062 µF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.276" W (15.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V