ECW-H6304HCB
Part Number:
ECW-H6304HCB
Description:
CAP FILM 0.3UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.969" (24.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.815" L x 0.583" W (20.70mm x 14.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V