ECW-F6104HLB
Part Number:
ECW-F6104HLB
Description:
CAP FILM 0.1UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.673" (17.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.303" W (18.00mm x 7.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V