ECW-H6324HC
Part Number:
ECW-H6324HC
Description:
CAP FILM 0.32UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.32 µF
Height - Seated (Max) :
0.823" (20.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.815" L x 0.571" W (20.70mm x 14.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V