B32774H7105K000
Part Number:
B32774H7105K000
Description:
CAP FILM 1UF 10% 1.6KVDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.083" (27.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)