ECW-F6154HLB
Part Number:
ECW-F6154HLB
Description:
CAP FILM 0.15UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.358" W (18.00mm x 9.10mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V