ECW-F6334HL
Part Number:
ECW-F6334HL
Description:
CAP FILM 0.33UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.449" W (20.50mm x 11.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V