715P33396LA3
Part Number:
715P33396LA3
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 600VDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.752" (19.10mm)
Lead Spacing :
1.031" (26.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.461" Dia x 1.252" L (11.70mm x 31.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
600V