B32562H3335M000
Part Number:
B32562H3335M000
Description:
CAP FILM 3.3UF 20% 250VDC 2DIP
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.547" W (16.50mm x 13.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V