QXP2G334JRPT
Part Number:
QXP2G334JRPT
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.780" (19.80mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.437" W (21.00mm x 11.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
400V