ECW-F4224HLB
Part Number:
ECW-F4224HLB
Description:
CAP FILM 0.22UF 3% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.732" (18.60mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.354" W (15.50mm x 9.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V