B32562H1475K189
Part Number:
B32562H1475K189
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.417" (10.60mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.287" W (16.50mm x 7.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V