QXP2K104JRPT
Part Number:
QXP2K104JRPT
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 800VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.378" W (21.00mm x 9.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
800V