BFC236858823
Part Number:
BFC236858823
Description:
CAP FILM 0.082UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.189" W (17.50mm x 4.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V