ECQ-E6225KFB
Part Number:
ECQ-E6225KFB
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.339" (34.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.768" W (31.00mm x 19.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V