B32774D8305K189
Part Number:
B32774D8305K189
Description:
CAP FILM 3UF 10% 800VDC RADIAL
Capacitance :
3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V