ECW-F4824RHL
Part Number:
ECW-F4824RHL
Description:
CAP FILM 0.82UF 3% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.465" W (23.00mm x 11.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V