ECW-F6684HLB
Part Number:
ECW-F6684HLB
Description:
CAP FILM 0.68UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.957" (24.30mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.500" W (28.00mm x 12.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V