ECW-H12473RJV
Part Number:
ECW-H12473RJV
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
1.004" (25.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.453" W (23.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)