ECW-F2W275JAQ
Part Number:
ECW-F2W275JAQ
Description:
CAP FILM 2.7UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
2.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.035" L x 0.417" W (26.30mm x 10.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V