BFC246843823
Part Number:
BFC246843823
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.287" W (17.50mm x 7.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V