B32564J3335K000
Part Number:
B32564J3335K000
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC 2DIP
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.142" L x 0.311" W (29.00mm x 7.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V