WMF2P15K-F
Part Number:
WMF2P15K-F
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.374" Dia x 0.937" L (9.50mm x 23.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V