ECW-H20133HVB
Part Number:
ECW-H20133HVB
Description:
CAP FILM 0.013UF 3% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
0.013 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.472" W (23.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)