ECW-H12513RHV
Part Number:
ECW-H12513RHV
Description:
CAP FILM 0.051UF 3% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.051 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.472" W (23.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)