ECW-F4333RHB
Part Number:
ECW-F4333RHB
Description:
CAP FILM 0.033UF 3% 400VDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.217" W (15.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V