ECW-F4914JB
Part Number:
ECW-F4914JB
Description:
CAP FILM 0.91UF 5% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.91 µF
Height - Seated (Max) :
0.815" (20.70mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.488" W (23.00mm x 12.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V