ECW-F6754JLB
Part Number:
ECW-F6754JLB
Description:
CAP FILM 0.75UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.75 µF
Height - Seated (Max) :
0.980" (24.90mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.524" W (28.00mm x 13.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V