ECW-F4914JLB
Part Number:
ECW-F4914JLB
Description:
CAP FILM 0.91UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.91 µF
Height - Seated (Max) :
0.953" (24.20mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.488" W (23.00mm x 12.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V