MKT1813422105
Part Number:
MKT1813422105
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.630" Dia x 1.240" L (16.00mm x 31.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)