EFX1S53K824D092LH
Part Number:
EFX1S53K824D092LH
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 530VAC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
1.134" (28.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
530V
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)