B32563J6225K000
Part Number:
B32563J6225K000
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-DIP
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.945" L x 0.496" W (24.00mm x 12.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V