ECW-H12753JV
Part Number:
ECW-H12753JV
Description:
CAP FILM 0.075UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
0.075 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.531" W (28.00mm x 13.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)