ECW-F6434JLB
Part Number:
ECW-F6434JLB
Description:
CAP FILM 0.43UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.512" W (20.50mm x 13.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V