BFC237547111
Part Number:
BFC237547111
Description:
CAP FILM 110PF 3.5% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
110 pF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.217" W (18.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±3.5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)