PWS2202150KG
Part Number:
PWS2202150KG
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.571" Dia x 1.063" L (14.50mm x 27.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)