ECQ-E1106KFW
Part Number:
ECQ-E1106KFW
Description:
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V