B32674D8155J000
Part Number:
B32674D8155J000
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 875VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14.7 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
1.083" (27.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
875V